https://codeengineers.com/pl/definition/28-21-x-x-x/Cloaking-zend
tankt topy dla kobiet na kazda kieszen oferujemy bardzo dobry wybor oraz arsenal naszych tankt topow wiec kazda pani wybierze coś dla siebie. - kombinezony damskie do 50 zlotych - tankt topy dla kobiet na kazda kieszen oferujemy bardzo dobry wybor oraz arsenal naszych tankt topow wiec kazda pani wybierze coś dla siebie.
Szafa wnękowa na wymiar? Tylko z Rafka Meble, zapraszamy! szafki na wymiar Piotrków Trybunalski Trwałe i funkcjonalne meble na zamówienie, zapraszamy! Szukasz mebla, który pozwoli Ci odpowiednio wyeksponować sprzęt audio i video? Sprawdź ofertę Rafka Meble! To nowoczesne meble robione na wymiar z wysokiej jakości materiałów. Zapraszamy - szafki na wymiar Piotrków Trybunalski.
Nasz sklep oferuje promocje na zabawki edukacyjne. Skorzystaj z oferty i kup taniej. zabawki edukacyjne http://trendzone.pl/index.php/2020/06/30/zabawki-edukacyjne-zabawki-rozwijajace-dla-dzieci/ Kupując zabawki edukacyjne pomagasz dziecku poznawać świat i rozwijać umiejętności. Tylko u nas liczne promocje.      tanie okulary korekcyjne

Tanie zakupy z Chin – mini poradnik

Tanie zakupy z Chin – mini poradnik

Kupując online w chińskich sklepach tanie rzeczy z Chin, można tak naprawdę kupić w nich niemal wszystko i zapewne taniej niż w Polsce. To, co wyróżnia te oferty to darmowa wysyłka nad Wisłę.

Pewnie zadasz pytanie, dlaczego warto kupować w takich sklepach różne rzeczy z Chin? Odpowiedź jest prosta i banalna: bo jest bardzo tanio.

Firmy z Chin od jakiegoś czasu penetrują rynek europejski i widzą w nim potencjał do wzrostu swoich obrotów, a co za tym idzie, za takie zakupy można płacić bezpieczną i popularną również w Polsce formą płatności, jaką są płatności online.

Oczywiście tanie zakupy z Chin mają też minusy. Największym jest czas oczekiwania na paczkę. Jeśli dokonamy wyboru najtańszej i najczęściej darmowej opcji przesyłki, towar dotrze do nas po co najmniej 3 tygodniach, chociaż zdarzają się przypadki, że zamówiony produkt idzie znacznie dłużej, np. 2 miesiące.

 

Tanie zakupy z Chin – a co z podatkiem VAT i cłem

 

Dość istotną kwestią w przypadku takich zakupów jest podatek VAT i cło, które mogą być nałożone na zakupione tanie gadżety z Chin. W dużym uproszczeniu produkty o wartości do 22 € będą zwolnione z podatku VAT, w przypadku towarów kosztujących w granicach 45 € jest szansa, że również tego podatku nie zapłacimy. Ostatni przypadek to pozycja „gift” (prezent) w deklaracji celnej, a to pole zazwyczaj wybierane są przez chińskie sklepy przy ocleniu.

Jeśli chodzi o zakupy powyżej 45 €, może zostać doliczony VAT w wysokości 23%. W takiej sytuacji Urząd Celny zapewne nas o tym poinformuje, a zanim odbierzemy przesyłkę, będziemy zobowiązani dostarczyć do urzędu formularz i fakturę zakupu, które potwierdzą cenę produktu.

Jeśli chodzi o cło, to może ono zostać nałożone na produkty warte powyżej 150 €, a stawka zależąca od kategorii może wynosić 3-8%.

codeengineers

Relacje

Z ostatniej chwili x