PORTALE PARTNERÓW

Sep uprawnienia – sprawdź w jakich dziedzinach możesz zdobyć uprawnienia?

Sep uprawnienia – sprawdź w jakich dziedzinach możesz zdobyć uprawnienia?

Uprawnienia sep to jedne z najpopularniejszych uprawnień, o które stara się najwięcej osób. Wynika to z tego, iż chcąc wykonywać prace związane z urządzeniami i instalacjami elektrycznymi, gazowymi czy ciepłowniczymi konieczne jest posiadanie odpowiednich dokumentów. Warto zainwestować w takie szkolenie, które pozwoli zdobyć nowe umiejętności, a tym samym znaleźć  atrakcyjną pracę.

Sep uprawnienia – kategorie uprawnień

Uprawnienia sep nadawane są w trzech podstawowych kategoriach. Dzielą się na :

  • Uprawnienia elektryczne tzw. G1
  • Uprawnienia cieplne tzw. G2
  • Uprawnienia gazowe tzw. G3

W każdej z powyższych kategorii uprawnienia sep dotyczą konkretnych kwalifikacji do pracy z urządzeniami, instalacjami czy sieciami elektrycznymi, gazowymi czy ciepłowniczymi. Innym rodzajem uprawnień sep są uprawienia pomiarowe. Osoby posiadające takie kwalifikacje mogą przeprowadzać okresowe kontrole instalacji elektrycznych.

Sep uprawnienia – jak je zdobyć?

Aby uzyskać sep uprawnienia z danej dziedziny należy zapisać się na kurs organizowany przez jednostki terenowe Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Po ukończeniu takiego kursu należy przystąpić do egzaminu i po jego zdaniu otrzymujemy uprawnienia sepowskie. Termin ich ważności wynosi 5 lat, po upływie tego czasu należy ponownie przystąpić do egzaminu. Pełną ofertę szkoleń sep znajdziesz między innymi w Centrum Szkoleń Energetycznych. Miejsca i terminy kursów znajdziemy na ich stronie.

codeengineers

Relacje

Z ostatniej chwili x